Hodně sportů je pro vás španělská vesnice? Konopáč pomůže

15. srpen 2022

Fotbal, hokej, tenis. O těchto sportech čteme a slyšíme dnes a denně. Ale málokomu něco říká třeba cornhole anebo spikeball. Poznáte je na sobotním Nefestivalu.

Letošní pátý ročník přehlídky netradičních sportů hostí kemp Konopáč u Heřmanova Městce. „S nápadem přišel můj kamarád Ondra Volejník, který je i hlavním organizátorem.

Vyhledává nové, neběžné aktivity, které by mohly oživit dění v Heřmanově Městci a okolí. Pokud někdo provozuje netradiční sport, může se nám ozvat. Rádi ho představíme,“ říká další z organizátorů Jan Řehák.

Vyzkoušíte mnohé

Některé atrakce už návštěvníci znají. Jako třeba stometrovou nafukovací překážkovou dráhu. „Na tu stojí největší fronty. Lákavý hlavně pro dospívající je skimboarding, tedy typ surfování. Zájem bývá taky o elektrické motorky pro děti i dospělé. Nechybí mobilní horolezecká stěna a ne úplně známá lukostřelba. Spikeball nás provází prakticky od začátku. Dva týmy bojují proti sobě tím, že házejí balón o trampolínu. Cornhole znamená házení sáčků do otvoru. Třeba Mölkky je taky házení na očíslované kameny.“

Na každém stanovišti vždy bude někdo stát, aby vám princip sportu vysvětlil. Dorazit můžete 20. srpna od 9 do 16 hodin.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko