Ivana Andrlová – herečka

20. prosinec 2013

Rodačka z Vysokého Mýta se proslavila coby princezna v řadě úspěšných pohádek

Ivana Andrlová se narodila ve Vysokém Mýtě a do 16 let vyrůstala v nedaleké Chocni. Nejvíc se jí líbilo zpívání. Operu ale studovat nechtěla, a tak se přihlásila na hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře. Během přijímacích zkoušek na konzervatoř ji mezi mnohými objevil režisér František Filip, který sháněl do inscenace Podnájemníci čtrnáctiletou slečnu.

Ve druhém ročníku ji čekalo deset dílů seriálu 30 případů majora Zemana. Zahrála si v miniseriálu Kotva u přívozu režisérky Marie Poledňákové, kde excelovala poprvé s Miroslavem Vladykou. Nejvíc ale divákům utkvěly v paměti její princezny. Z rolí princezen vyjmenujme například pohádky Princ a večernice, Princové jsou na draka nebo Co takhle svatba, princi? V tomto období byla typickou filmovou představitelkou dospívající dívky a kladné hrdinky a v této poloze ztvárnila mnoho rolí. Popularitu získala i díky mnoha seriálům (Dobrá voda, Sanitka, Létající Čestmír).

Ivana Andrlová v pohádce Ať přiletí čáp, královno!

Ivana Andrlová je ale především divadelní herečka. Patnáct let byla v angažmá Divadla Jiřího Wolkera, od devadesátých let střídavě hrála v různých pražských hereckých souborech. Od roku 1997 je členkou soukromé Divadelní společnosti Háta, kterou spoluzakládala a kde hraje například roli Zuzany v hudební komedii Světáci podle stejnojmenného filmu Světáci. V roce 2013 získala též roli (nezpívanou) v muzikálu Lucie – větší než malé množství lásky, na televizní obrazovku se vrátila v druhé sérii seriálu Sanitka.


Rande s Jolanou vás čeká i na Štědrý den a i tentokráte si budeme povídat o pohádkách. Hostem Jolany Voldánové bude Jiří Strach. Proslavil se jako herec, vzpomeňme na jeho vděčné postavy v seriálu Bylo nás pět a titulní postava pohádky Lotrando a Zubejda, ale později se etabloval jako úspěšný režisér. Strach nejvíce zabodoval pohádkou Anděl Páně, která se na televizních obrazovkách stala nejsledovanějším pořadem roku 2006. Dobrou sledovanost měla i kriminální série Ďáblova lest nebo mystický příběh Santiniho jazyk. Na Štědrý den si Rande s Jolanou nalaďte v deset dopoledne.

Jolana Voldánová a Jiří Strach
Spustit audio