Jeden kroužek denně dítěti bohatě stačí, říká ředitelka DDM Chrudim

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malý fotograf

Vybrat zajímavý zájmový kroužek pro dítě není problém. Nabídka je velmi pestrá. Kroužky při domech dětí a mládeže jsou navíc finančně dostupné. Například v domě dětí a mládeže v Chrudimi nabízejí desítky kroužků od rybaření, přes modelaření, keramiku, či tvorbu komiksů. Přesto podle ředitelky Lenky Sedlákové jeden kroužek denně dítěti bohatě stačí.

„Stává se často, že rodiče nenechají děti vydechnout a ty běhají z kroužku na kroužek. Rodiče, kteří jsou dlouho v práci, nechtějí svého potomka nechat doma samotného, napospas mobilu. Pak je asi opravdu lepší ten kroužek,“ říká s povzdechem Lenka Sedláková.

Děti by si měly vybrat kroužek samy

„Nechte děti, ať si vyberou kroužek samy. Ne každé dítě chce to, co jeho rodič. Potom nám říkají, mamka chtěla, abych chodil sem, ale mě to nebaví. Promluvte si s dětmi a promyslete si, k čemu mají vztah, a co je opravdu zajímá,“ radí ředitelka DDM Lenka Sedláková.

Mobily na dětských táborech

Dům dětí a mládeže Chrudim pořádá během prázdnin několik táborů. Ze zkušeností jeho ředitelky jednoznačně vyplývá, že mobilní telefony na táborech nikomu neprospívají. Pokud jsou děti malé, po takovém telefonátu s maminkou se rozbrečí, velké děti naopak komunikovat nechtějí a rodiče pak nahánějí vedoucí a chtějí vědět, co se děje. Je to začarovaný kruh, který má jediné řešení: Odjet na tábor bez mobilu.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související