Kluziště na závodišti v Pardubicích ukončilo provoz, bude příliš teplo

10. únor 2022 06:48

Venkovní ledové kluziště na závodišti v Pardubicích ukončilo provoz. Po dohodě s městem provozovatel skončil sezonu kvůli vysokým cenám energií, teplému počasí i nižší kapacitě počtu návštěvníků.

Sezonu zahájilo kluziště 6. prosince. Opakovaně mělo kvůli teplotám nad nulou výluku. Následující dny má být také teplo a led by tál. Ledová plocha měla také omezenou návštěvní kapacitu, provozovatel musel dodržet protipandemická nařízení.

Nepřeje počasí a ceny energií

„A právě nepříliš dobrá předpověď počasí pro nadcházející dny společně s rostoucími cenami energií jsou hlavními důvody pro předčasné ukončení letošní sezony,“ uvedla mluvčí Dostihového spolku Kateřina Nohavová.

V dopoledních hodinách kluziště využívaly zejména školy či sportovní kluby, odpoledne byl největší zájem o bloky bruslení rodičů s dětmi. Loňskou sezonu byla kvůli pandemii ledová plocha otevřená pro veřejnost zhruba týden, pak si ji mohly pronajímat jen kluby.

První ročník provozu Zimního parku byl v roce 2018. Závodiště se teď připravuje na jarní sezonu. Zahajovací dostihový den se uskuteční v tradičním termínu 8. května. Naplánováno je deset mítinků včetně vrcholu překážkové sezony, 132. Velké pardubické.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související