Legendární pardubické kapely

Volant

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Paramo se objevilo v názvu první desky kapely Volant
Předchozí díl
Následující díl

„My přece slavíme pořád,“ řekla kapela Volant na to, že jí bylo kvůli lockdownu zapovězeno v roce 2020 oslavit velkým Volant festem 25 své existence. Pětice hudebníků ale hlavně přátel se scházela alespoň pravidelně ve zkušebně. Vytvářela nové písničky a další nezapomenutelné hlášky.

Pavel Milichovský, alias Milich, Honza Hlubocký neboli Hlubočák, Zdenda Mašek, Zbyněk Bosák a Vašek Novotný, to je současná sestava kapely Volant, jak sami říkají, vybroušeného punkového diamantu z Pardubic.

Jejich fanouškovská základna je ale daleko širší a na koncerty se na ně chodí po celé republice. Nejsou to ale jen kluby a festivaly, kde Volanti hráli. Zvou si je i na svatby a nebo na cvičení spinningu.

Soukromý koncert ve zkušebně v době, kdy ještě koncerty pro publikum byly zakázané

I když v Pardubicích někteří z členů už nebydlí, jsou stále všichni silně spjati se svým městem, po kterém jsme se po jejich soukromém koncertě ve zkušebně společně prošli.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?