Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové pokračuje stavba cyklostezky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cyklostezka z Hradce Králové do Pardubic vede podél Labe

Stavba cyklostezky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové pokračuje. První etapa z Hradce do Vysoké nad Labem je od jara hotová, teď svazek obcí Hradubická labská připravuje pokračování do Opatovic a do Dřítče.

V současné době se čeká na stavební povolení a příští rok by se mělo začít stavět v úseku Vysoká nad Labem – Opatovice nad Labem, následně z Dřítče do Němčic (až po Kunětickou horu). Stavba je plánována na období 2020 až 2021.

„Na tom úseku z Pardubic do Hradce Králové máme jediný drobně problematický úsek, který je mezi Opatovicemi a Dřítčí, kde vykupujeme poslední pozemky. Tam by se mělo začít stavět kolem roku 2022,“ řekl krajský radní René Živný (Koalice pro Pardubický kraj).

Dá se očekávat, že po otevření celé trasy mezi Pardubicemi a Hradcem Králové bude úsek mezi cyklisty jedním z nejoblíbenějších v okolí. Prvním otevřeným úsekem mezi Hradcem a Vysokou nad Labem totiž od začátku roku projelo 63 700 cyklistů a in-line bruslařů.

Spustit audio

Související