Miloš Jiroušek - kastelán Kunětické hory
Kastelán hradu Kunětická hora Miloš Jiroušek má Pardubicko jako na dlani. Na krásný výhled mu však moc času nezbývá.
Když se po sezoně zavřou brány hradů a zámků, památky stojí v podzimní či zimní krajině zdánlivě opuštěné. Uvnitř přitom kasteláni dohánějí, co během sezony nestihli udělat, a chystají se na tu příští. A ta nová je právě v plném proudu.
Zajímá vás, jak se žije na středověkém hradě, jak to tu vypadalo na začátku devadesátých let a jaké novinky se pro vás na Kunětické hoře připravují?
Kastelán hradu Kunětická hora Miloš Jiroušek byl hostem Jolany Voldánové v pořadu Rande s Jolanou v sobotu 29. listopadu 2014.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.