Mime fest - jediný festival pantomimy je v Poličce

15. září 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy odpolední pantomima Igora Tausingera

Borise Hybnera zná každý. Ale vybavíte si nějakého dalšího mima? Desítky z nich se v tomto týdnu sjedou do Poličky!

Pantomima má v Čechách dlouhou tradici, i když poslední dobou se může zdát, že trochu upadá: „Ladislav Fialka neměl následovníka svého formátu a vznikla tu generační propast, kterou možná vnímáme jako stagnaci“, říká za organizátory Eliška Doubková.

V současné době je nejznámější osobností české pantomimy Boris Hybner, z nové generace pak Radim Vizváry jehož jméno rezonuje po celé Evropě a který se na festivalu také představí.

Vedle něj vystoupí další hvězdy festivalu jako Anke Gerber a Oliver Pollak z Německa. Návštěvníci se můžou těšit i na vystoupení souborů Group X, Tichá opera, Teatro del Cielo a z Egypta dorazí soubor El-Ghaba, který v Poličce absolvuje evropskou prmeiéru. Zařídit jeho účast nebylo vůbec snadné: „Deset měsíců trvalo zajistit víza, pořídit licenci, nebo sehnat finance na letenky“, dodává Eliška Doubková.

Desítky mimů z celého světa odehrají na Mime festu řadu představení v Tylově domě, Divadelním klubu, ale také na ulici ve dnech od 15. do 20. září. Podrobnější informace najdou zájemci na stránkách www.mimefest.cz.

autor: HRU
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...