Na závodišti v Pardubicích se bude poprvé hrát koňské pólo

Snow polo ve Svatém Mořici (leden 2019)

Na pardubickém dostihovém závodišti se letos uskuteční více než třicet akcí. Novinkou jsou turnaje koňského póla. Vedle dostihů se v Pardubicích uskuteční například i závody chrtů.

Mezinárodní turnaj v pólu se uskuteční první týden v březnu. Bude se hrát na ledové ploše zaváté sněhem, přijedou týmy z Česka, Slovenska, Maďarska a Německa. „Bude to první ze série turnajů koňského póla na pardubickém závodišti. Ty další se uskuteční v červnu a v srpnu,“ uvedla Nohavová.

Závody spřežení i chrtů

Od dubna jsou na programu jezdecké sporty, závody spřežení a všestrannost. V mezidobí se uskuteční canicross, běh přes překážky se psem. O areál se budou závodníci dělit se závody chrtů.

Na pardubickém závodišti se bude do konce února bruslit

Kluziště vzniklo na cílové rovince pardubického závodiště

Cílovou rovinku dostihového závodiště v Pardubicích pokryl led. Přímo před diváckou tribunou vzniklo regulérní kluziště. Poprvé v historii bude areál v zimě otevřený pro veřejné bruslení.

Dostihová sezona začne 8. května. Součástí zahajovacího dostihového dne budou i Jezdecké hry pro děti. Sezona nabídne devět dostihových dní v tradičních květnových, červnových, srpnových, zářijových a říjnových termínech. Druhý říjnový víkend patří Velké pardubické steeplechase.

Závodiště bude otevřené celé prázdniny a kromě dostihů pořadatelé připravují další ročníky hudebního Létofestu a Friends Festu. Na konci prázdnin uspořádá spolek víkendový program Koně v akci, přehlídku mnoha plemen.

„V listopadu má své místo v programu běžecký závod Run Tour, uskuteční se také rozlučková všestrannost, Hubertova jízda a na úplný závěr sezony Taxis Gladiator Race. Pak se závodiště opět promění v zimní park s bruslením,“ řekla Nohavová.

zdroj: ČTK

Související