Nemocnice nemají peníze na další rozvoj
Nemocnice, které spravují kraje, nemají peníze na udržení současného stavu ani na další rozvoj. Stát pro tyto typy nemocnic finance ze své kasy nedá a nemají je ani krajské úřady. Ve zdravotnických zařízeních se tak musí používat přístroje, které překročily svoji životnost a peníze nejsou ani na rekonstrukce zastaralých budov. Podobné problémy má i nemocnice v Pardubicích, uvedl to technicko - ekonomický ředitel Radim Petráš.
"V současné době je bohužel situace ve financování zdravotnictví a zvlástě nemocnic řízených krajskými úřady velmi tristní. V loňském roce a v letošním roce se investovalo čtyřicet milionů. Letos to bude ještě o něco méně, to na zajištění provozuschopnosti tak velkého komplexu do budoucna vůbec není možné. Tato nemocnice potřebuje řádově sto milionů ročně na obnovu technologií a provozu budov. Pokud by se měla rozvíjet moderním tempem, k tomu by bylo třeba dalších padesát až sto milionů."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kompetenční žalobu podává prezident poprvé. Soud chce stihnout verdikt před summitem, míní expertka
-
Chceme vidět, že mají česká veřejnoprávní média dost ochrany a peněz, říká ředitel Evropské vysílací unie
-
Knihovna Václava Havla má přijít o práva na název. Dozvěděli jsme se to z médií, reaguje Dušek
-
‚V4 je zpět,‘ řekl Magyar po schůzce čtyř premiérů. ‚Budoucnost Evropy,‘ komentoval Babiš