Nový úsek u Parama má být hotový za tři týdny

11. říjen 2017
Stavbaři dokončují nový úsek silnice u Parama

Brzda plyn, brzda plyn. Tak tohle už řidiči u pardubického Parama zažívají málokdy. Věčné kolony zmizely a provoz na silnici je podle silničářů výrazně plynulejší než třeba před rokem. Dělníci tam právě dokončují druhou půlku budoucí čtyřproudové silnice a největší oříšek v podobě stavby druhého mostu nad vytíženou železniční tratí už mají za sebou.

Když vrcholí ranní špička, je provoz celkem plynulý. „Po zprovoznění tří pruhů se stavba odlehčila, ani v ranní, ani v odpolední špičce zde nejsou žádné kolony a doprava odjíždí plynule,“ popisuje stavař Stanislav Král.

„Znamená to odlehčení, zatím dílčí, k úplnému dojde po celkovém otevření stavby,“ dodává Stanislav Král z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Čtěte také

V druhé půlce čtyřproudové silnice ještě pracují dělníci, nový asfalt je položený od jednoho z mostů nad tratí až po kruhový objezd u nadjezdu u Parama. Polovina úseku už je téměř hotová, zbývá dokončit pouze zábradlí, střední dělící pás a dopravní značení.

Stavbaři dokončují nový úsek silnice u Parama

„Na další stavbě, to je na mostech a mezi mosty a výjezdu na Hradec zbývají dokončit konstrukční vrstvy, asfalty a příslušenství. Počasí nám teď úplně nepřeje, ale předpověď na další dny je příznivá. Termín dodržíme, máme určitou časovou rezervu,“ přibližuje další práce na stavbě Stanislav Král.

Zhruba kilometr dlouhý úsek nové čtyřproudové silnice chtějí silničáři kompletně zprovoznit 2. listopadu.