Od mikrofonu odešla k exotickému ovoci. Bývalá moderátorka vypráví o lásce k Itálii

4. květen 2023

Blanka Malá je bývala moderátorka Českého rozhlasu. Před dvěma lety se rozhodla ukončit svou kariéru a odjela do Itálie. Nyní se věnuje pěstování exotického ovoce, cestování a psaní knihy.

„Vzpomínám si, jak mě Itálie okouzlila, když jsem tam byla poprvé. Měla jsem i období, kdy jsem pochybovala, jestli si maminka potají nezalaškovala s nějakým jižanem, protože mám antický profil. Když jsem přišla do té Itálie, tak jsem se jí nechtěla vzdát a toužila jsem tam jezdit a být s ní spojená. Tenhle sen jsem si splnila až teď,“ říká s úsměvem Blanka Malá.

O Itálii a lásce, kterou tam potkala, píše bývalá moderátorka ve své knize Láska ve špičce italské boty. Její příběh, který začal nešťastnými manželstvími a nyní pokračuje na jihu Evropy, totiž zaujal nejen rodinu a kamarádky, ale také nakladatelství.

Proč se Blanka Malá rozhodla odejít do Kalábrie, co roste na italské zahradě a jak se Italové tvářili na řízek nebo svíčkovou? Poslechněte si celý záznam pořadu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.