Pardubický „Dašák“ slaví. Místo výuky bude mejdan

20. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koncert kapely vypsaná fiXa

Kulaté výročí loni kvůli covidu oslavit nemohli. Tři jedničky si ale už vzít nenechají. Gymnázium Dašická má na kontě 111 let.

Oslavy plánuje na 21. září, tedy přímo na den, kdy se v roce 1910 začalo vyučovat v jedné chlapecké třídě prvního ročníku tehdy nově vzniklého gymnázia ve Smilově ulici. Podle ředitele Luďka Buriana by mělo celé úterý patřit oslavám. Na výuku tentokrát nebude čas.

Návrat absolventů

Dopolední program je pojatý jako mejdan pro studenty a odehraje se ve venkovních prostorách školy. Studentská rada chystá pestrý kulturní i sportovní program pro současné žáky. Vrcholem má být vystoupení známé pardubické kapely Vypsaná FiXa.

„Odpoledne se oslavy přesunou do Sukovy síně Domu hudby, kde po 17. hodině připravíme slavnostní setkání absolventů a přátel školy. Večerem provede moderátorka a absolventka gymnázia Petra Beránková. Budou tam taneční a hudební vystoupení dalších absolventů i současných žáků školy a taky speciální videoprojekce. Vstupné je dobrovolné, ale doporučujeme rezervaci,“ říká Burian.

Gymnázium sídlí v současné budově v Dašické ulici od roku 1976. Předtím se častokrát stěhovalo. Děvčata s chlapci v jednom domě studují až od roku 1924. Do té doby existovalo samostatné dívčí reálné gymnázium Boženy Němcové.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související