Legendární pardubické kapely

Vypsaná fixa

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Atmosféra na koncertě Vypsané fixy

Když pořádali v Pardubicích koncert k 25 letům své existence, bylo vyprodáno za 10 minut. Vypsaná fixa už ale dávno nemá fanoušky jen ve svém rodném městě. Na koncerty za nimi jezdí lidé po celé republice a všech věkových kategorií.

Mardi, Pítrs a Mejla, tři ze čtyř členů Vypsané fixy jsou spolu od samého začátku, tedy od roku 1994. Ten čtvrtý, Kryštof, přišel teprve nedávno, hrál dlouhá léta v kapele Mekyho Žbirky. Společně pak všichni chystají teď už „jubilejní“ desátou desku. A konečně znovu jezdí na koncerty, kam za nimi míří fanoušci z celé republiky. Jsou mezi nimi i tací, kteří navštíví za sezónu hned několik jejich koncertů.

Pokaždé se můžou těšit na něco nového, Vypsaná fixa totiž nemá playlist, hraje podle momentálního rozpoložení a nálady posluchačů. A na výběr toho mají dost, přes stovku vlastních písniček.

Vypsaná fixa ale není úspěšná jen na koncertech, jejich hudba se objevuje i na filmovém plátně. Nazpívali a natočili třeba píseň k filmu Václav nebo hudbu a titulní píseň k filmu Čtyři slunce, za tu byli dokonce nominováni na Českého lva. Jejich hudba se objevila také například ve filmu Chocking Hazard atd. Kapela, především její zpěvák a autor textů, Mardi - Michal Mareda, si taky v několika filmech zahráli.

Mardi ukazuje místo na pardubické univerzitě, kde měli jednu z prvních zkušeben

Stále ale nezapomínají na své město, které už před lety nazvali San Piego a název se docela ujal, dokonce začali pořádat na pardubickém zámku San Piego fest. Jeho jednotlivá místa se objevují také často v jejich textech.

Spustit audio