Pardubický zastupitel je podezřelý z daňových a drogových deliktů

28. červenec 2011

Pražská policie zadržela zastupitele prvního pardubického obvodu Jana Motyčku. Je podezřelý z krácení daně a přechovávání drog. Uvedl to Deník a Česká televize. Na Motyčku byla uvalena vazba, v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

Podle Deníku byl Motyčka zadržen společně se svým známým, oba údajně na finančním úřadu uváděli nepravdivé informace o svém podnikání.

"V případu byli obviněni dva muži ve věku 32 a 50 let. Na mladšího z mužů byla zároveň soudem uvalena vazba," řekla listu mluvčí pražské policie Eva Stulíková. Podle policie měli Motyčka a další obviněný muž svým jednáním způsobit od roku 2006 škodu značného rozsahu, tedy v rozmezí půl milionu až pěti milionů korun.

Stulíková dodala, že při prohlídce Motyčkova bytu policisté zajistili větší množství drogy, zřejmě pervitinu. Podle jednoho z policistů bylo nalezeno celkem 11 sáčků, jejichž obsah byl odeslán k expertíze. Z drogového deliktu policie zatím zastupitele neobvinila.

Motyčka byl do zastupitelstva zvolen za Sdružení pro Pardubice. Ve městě organizoval filmový festival Febiofest a provozuje tam letní kino. Podle České televize chtějí Motyčku jeho kolegové z SPP vyzvat k rezignaci, protože hrozí, že o svůj mandát v případě odsouzení přijde.

Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem

autor: PAP | zdroj: ČTK
Spustit audio