Pozemky, kde sídlila ETA, Hlinsko vyčistí pro nového zájemce

29. prosinec 2015

Hlinečtí zastupitelé dali zelenou nákupu pozemků v areálu bývalé ETY. Město tak chce zabít dvě mouchy jednou ranou - nemusí narychlo budovat chybějící průmyslovou zónu a bude mít co nabídnout při jednání s novými investory.

Hlinsko kupuje více než jeden hektar pozemku, který dřív patřil podniku ETA. Ten před pěti lety přestěhoval výrobu na Moravu a pozemky zůstávají nevyužité. Stojí na nich jen několik menších technických budov, zbytek je vlastně zelená louka. Město mělo na rozmyšlenou čas do konce roku a po podpisu smlouvy plánuje území vyčistit a nabídnout dalším zájemcům.

Podle radnice je to rychlejší a jednodušší cesta, jak získat plochu pro nové investory. Není potřeba měnit územní plán, pozemky jsou navíc dobře dostupné - leží hned u hlavního tahu na Poličku. Budovat někde jinde novou průmyslovou zónu by podle vedení města bylo podstatně složitější.

Hlinecký starosta Miroslav Krčil už naznačoval, že některé firmy tuto možnost sondují, čekalo se ale na to, kdo plochu získá. Teď teprve radnici čekají konkrétnější jednání a zatím není jasné, jestli pozemky město nabídne vcelku, nebo je rozdělí na několik menších parcel. Hlinsko pozemky nechce držet věčně a skutečně počítá s tím, že nový investor do města přijde.

Čtěte také

autor: kop
Spustit audio