Pozor na to, kde parkujete. Cena za odtah se v Pardubicích zvýší

17. srpen 2022 10:24

Vedení Pardubic po devíti letech mění cenu za odtah špatně zaparkovaných vozidel. Řidiči za něj budou od října platit 2500 korun, dosud to bylo o 1000 korun méně, řekl ČTK náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Majitelé auta si také budou moci za stejnou částku nechat auto přivézt zpět z parkoviště na Hůrkách, kam jej Služby města Pardubic odvezly.

„Ceny pohonných hmot i mzdy výrazně rostou, ale částka za odtah se dlouho neměnila, už bylo nutné náklady valorizovat. Cena není nijak neobvyklá, dělali jsme si i průzkum mezi ostatními podobnými statutárními města a jsme někde ve středu,“ uvedl Kvaš.

Špatně zaparkované auto se odtahuje například i při blokovém čištění ulic. Podle rozhodnutí správního soudu se však má poté opět vrátit na původní místo, pokud je to možné. Řidiči jsou pak někdy zaskočení, že mají platit za odtažení, i když se vůz zdánlivě nepohnul.

Kdy platí odtah město

Nové podmínky pamatují i na situace, kdy auto bylo odtaženo, ačkoli tomu jeho vlastník nemohl předejít. Například před umístěním značek s upozorněním na čištění ulic odjel na dovolenou nebo je dlouhodobě hospitalizovaný. „V tomto případě to platí město své organizaci samo, a to částku 2000 korun,“ uvedl Kvaš.

Odtažená auta Služby města Pardubic odvážejí do areálu Hůrka, kde pro ně mají dvě parkoviště. Jedno slouží pro krátké odstavení, druhé pro vozy, o něž se dlouho nikdo nehlásí.

autoři: sov , ba | zdroje: ČTK , Český rozhlas
Spustit audio

Související