Prázdninové cesty k vodě

Písčité pláže, pozvolný vstup do vody, vodní lyžování. V Mělicích je skoro jako u moře

4. srpen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Projížďka po mělickém písníku

Mělické písníky, rybníky, dokonce jezero… lidé říkají vodní ploše pár kilometrů od Přelouče různě. Ve skutečnosti vznikla po těžbě štěrkopísku.

Štěrkovištní jezero, jak jsme zjistili na Krajské hygienické stanici Pardubického kraje, je bez přítoku a odtoku povrchové vody, s proudovým systémem podzemní vody s písčitým dnem.

Některé písčité pláže vypadají až exoticky. Vodu obklopují borovice, kterým se daří na písčitém podloží. Ale v posledních letech kvůli velkému oteplování usychají.  

O slušné zázemí není nouze

V Autokempu Marin mají i slunečníky jako u moře. K dispozici jsou chatky, místa pro stany a karavany. Nově můžete přespat dokonce v týpí.

V Mělicích je zázemí pro stany i karavany

Můžete využít  dvě hřiště, vodní banány, šlapadla, dokonce se tam můžete naučit jezdit na vodních lyžích. Ale vykoupat se můžete klidně i v příjemných zákoutích bez atrakcí.

Mělice lákají i sportovní rybáře 

Jak jsme se dozvěděli od stálého návštěvníka Jaromíra, který má celé léto v Mělicích karavan, ryby v jezeře jsou. „Dokonce se tady loni natáčel seriál s rybářem Jakubem Vágnerem. Chytal na Mělicích sumce, a taky chytil. Kapři jsou tu, úhoři, sportovní rybaření super,“ dodává Jaromír.

Projížďka na motorovém člunu

Luboš Petržilka má na starosti Autokemp Marin, včetně obsluhy a řízení motorového člunu. Jízda ve člunu je velmi vzrušující, jak se přesvědčily i naše redaktorky.

Pokud patříte mezi příznivce vodního lyžování, zajeďte se na Mělice podívat o víkendu 24. – 25. 8. Konají se tam závody Marin Club Masters. Uvidíte skutečné přeborníky.

Interaktivní mapa: Podívejte se, kde už jsme se koupali a kam se ještě chystáme.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.