Provětrejte babičku, dědu i děti. Chrastecký festival pro seniory zabaví celou rodinu

22. červen 2022

Spolek Hurá na Výlet vymýšlí povyražení pro nejstarší generaci. Do jeho aktivit zapadá i třetí ročník Senior Festivalu v Zámeckém areálu v Chrasti. Začíná v sobotu 25. června v 10 hodin.

„Na velkém pódiu se představí řada regionálních dechových těles, country kapely, které budou hrát jak k poslechu, tak k tanci. Vystoupí třeba Hlinečanka anebo Mrákotínka. Hvězdou programu letos je zpěvák a herec Jiří Štědroň, princ z pohádky Popelka. Dorazit by měl i Pavel Nový. Možná přidáme ještě nějaké překvapení,“ láká ředitel festivalu Miroslav Novotný.

Veteráni a další atrakce

Milovníky historie nepochybně zaujme statická prohlídka historických vozidel a motocyklů. Zajít se dá i do městského muzea, na komentovanou prohlídku města, do zámeckých zahrad anebo se projet na koni. Ve festivalovém areálu se podle organizátorů vyřádí taky děti. „Ideální scénář je, že rodina vezme děti, babičku, případně babičku i dědu a společně vyrazí.“

Na začátku července se pak spolek zapojí do dění během Loutkářské Chrudimi. „V pátek 1., v neděli 3. a v úterý 5. 7. od 16 hodin do večera u centra Hurá proStory pod Širokou ulicí uděláme menší kulturní posezení s hudbou. Budeme tam mít piano, harmoniku. Připravíme drobné občerstvení. I když jsme spolek proseniorský, můžou se zastavit lidé všech generací. Většinu z nás důchodový věk čeká, takže se všichni můžou dozvědět víc o seniorských tématech,“ říká předseda spolku Tomáš Martinek.

Po dlouhé uzávěře se během května a června uskutečnilo 13 Hurá výletů. „Jezdíme výhradně za krásného počasí. Vezeme průvodce i zdravotníka. Máme společný program, dáme si oběd a odpoledne taky nějaké osobní volno, aby si lidé mohli navštívené místo projít podle svého. Výlety jsou pro seniory starší 65 let a držitele průkazu ZTP bez věkového omezení.“

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související