První letní festival už na začátku jara!

19. březen 2014

Už několik let této meteorologické anomálii přihlížejí příznivci „hodné muziky“. Sobotní akci připomněl Ivan Kurtev z pořádající agentury Folk žije!

Pardubická folková noc umožňuje hlavně posezení a zazpívání si s oblíbenými kapelami. Každoročně láká mnoho lidí zvláštní atmosférou a duchem.

Prvnímu „letnímu“ festivalu bude předcházet východočeské oblastní kolo Porty 2014. Všechno proběhne v Kulturním domě Hronovická. Začíná se už v 11 hodin dopoledne. Vystupující jsou podrobeni bezprostřednímu hodnocení poroty. Inspiraci našli pořadatelé v televizních soutěžích typu SuperStar.

V letošní porotě zasedne vyhledávaný hudební režisér Petr Novotný, Jaroslav Moravec z Dua Ťuk anebo Víťa Troníček ze skupiny Marien, který je známý i posluchačům Českého rozhlasu. Vítěz Porty si odnese putovní plastiku. Kromě toho dostanou úspěšní interpreti šanci zahrát si na velkých festivalech – na Folkovém Chvojení či na Pernštejnské Fortuně. Porta se do Pardubic vrátila před několika lety a navázala tak na dlouhou tradici.

Následně v 18 hodin začne druhá festivalová část. Vystoupí domácí skupina Marien, která slaví desáté výročí své existence a ve studiu natáčí novou desku. Představí se také Žamboši, dvojnásobní držitelé žánrové ceny Anděl, ale i Zhasni - mladí pokračovatelé linie AG Fleku. Navíc se bude prezentovat vítěz oblastního kola Porty a trio Alibaba.

autor: MAL
Spustit audio