Sportovní park v Pardubicích znovu zpestří prázdniny. Rozjel slušnou tradici

Všechno začalo s olympiádou v Brazílii v roce 2016. Letos už potřetí můžete léto v krajském městě trávit aktivně. Stačí hrací karta a chuť ke sportování.

„Hrací karta se dá pořídit přímo na místě. Těch sportů k vyzkoušení bude přes 50, zapojených je 70 sportovních subjektů. Neupřednostňujeme známější sporty. Děti pro diplom nebo medaili musí projít všemi stanovišti včetně menších sportů," říká za organizátory Pavel Stara.

Park Na Špici je podle něj krásný sám o sobě. Celá akce stojí i na klubech, které se návštěvníkům věnují. Pořadatelé jim dělají servis.

Budíček i večerníček

Stejně jako loni můžete s parkem vstávat i usínat. Ranní rozcvičky začnou v 8:15 a od 9:00 se otevřou všechna sportoviště. Usínat s parkem se bude hned po uzavření stanovišť, tedy v 18:15.

Návštěvníci se v době konání sportovního parku můžou těšit na dva masové běhy v podobě Gladiator Race Run a Barvám neutečeš. Hlásí se na ně podle Stary aktuálně přes 1 500 lidí.

Jak doplňuje, cílem Sportovního parku je spojovat. „Hokejový klub pořádá paralelně Memoriál Zbyňka Kusého. Koná se Friends Fest, další kvalifikace na Velkou pardubickou, Pardubická juniorka. Jde o návštěvníka, aby měl rozmanitou nabídku. Byla by škoda, kdybychom si konkurovali."

Kulturní návrat

Sportovní park se vrací ke kulturním odpoledním programům s místními kapelami. Svůj program chystá i Univerzita Pardubice. „Nezapomínáme ani na sto let republiky, což se promítá v oblečení. Stanoviště máme taky na zámku, kde je Stovka na nádvoří."

Ještě před otevřením sportovišť bude v pátek 10. srpna zahajovací koncert, a to ve FANzóně v parku Na Špici s kapelami Mlask a Pískomil se vrací. Návštěvníci si můžou projít, co je čeká od soboty až do neděle 19. srpna.

Zájemci si vyzkouší i sportovní jachty