Stěhování záchranářů: V Pardubicích letos, v Chrudimi příští rok

Stavba základny pro rychlé sanitky ve Starých Čivicích se dokončuje

Pardubické hejtmanství upravuje mapu výjezdových základen pro rychlé sanitky. Zhruba po roce dokončují právě teď dělníci nová stanoviště v Chrudimi a taky na výpadovce z Pardubic na Přelouč ve Starých Čivicích. A ve hře jsou další zakázky, např. v Holicích a nově i ve Vysokém Mýtě.

V tomto týdnu Rada Pardubického kraje vybrala zhotovitele úplně nové základny záchranné služby ve Vysokém Mýtě. Zakázku firma vysoutěžila za 30 milionů korun a stavět by se mělo začít ještě o těchto prázdninách, hotovo by pak mělo být příští rok na podzim.

Posádky záchranářů tak získají lepší zázemí, stávající prostory v areálu vysokomýtské nemocnice už podle hejtmanství nevyhovují kapacitně ani hygienicky.

Do nových prostor se záchranáři nastěhují ještě letos, nejspíš v listopadu a to konkrétně do Starých Čívic u Pardubic, kam se přesune posádka z pardubické Dukly.

Do nového i v Chrudimi

Na místě má firma do konce září dostavět nové stanoviště za asi 25 milionů korun. Jde o jednopodlažní budovu se 4 garážemi, sklady a zázemím pro pracovníky záchranky. Aktuálně dělníci dodělávají fasádu, interiéry a venkovní plochy.

Čtěte takéU Pardubic a v Chrudimi vznikají nové výjezdové základny pro rychlé sanitky

V Chrudimi je nová základna umístěná u městského okruhu za sběrným dvorem a prakticky po roce od zahájení prací je na tom podobně jako budované stanoviště u Pardubic, stavba spěje do konce a zbývá dodělat fasádu a interiéry.

Objekt bude sloužit pro jednu posádku RV (posádka s lékařem se pohybuje v malém osobním voze) a dvě posádky RZP, současné prostory v areálu chrudimské nemocnice opustí záchranáři začátkem příštího roku. Ještě doplním, že akceschopnost posádek má zvýšit taky aktuálně budovaná základna Holicích a další, které jsou v přípravě, konkrétně v Seči a Moravské Třebové.            

Spustit audio

Související