Stezka v oblacích letos zažívá další rekordní sezónu, přivítá 300 tisíc lidí

5. prosinec 2020 09:07

Vyhlídková věž Stezka v oblacích v Dolní Moravě na Orlickoústecku by i letos měla dosáhnout rekordní návštěvnosti z loňského roku. Navzdory horšímu počasí a protiepidemickým opatřením na ni opět vystoupat zřejmě až 300 000 lidí.

Mimořádný zájem provozovatelé zaznamenali v červenci. „V sedmém měsíci byla mimořádní návštěvnost, téměř o 50 až 60 procent více než v červenci loňského roku. Bylo to hlavně kvůli covidu a uzavření hranic, Stezka v oblacích byla hlavním tahákem v kraji, což nám vykrylo jarní propad. V srpnu už byl počet lidí srovnatelný s loňskem," řekl marketingový manažer rezortu Tomáš Drápal.

Čtěte také

Stezku v oblacích chtějí provozovatelé v budoucnu inovovat. Už brzo po otevření přibylo občerstvení se sociálním zařízením pro turisty, další plány zatím nechce společnost Sněžník prozrazovat. Vyhlídková věž pojme 3000 lidí v jednu chvíli, limit pro ni představuje kapacita lanovky. Pro dopravu k atrakci ji využije 90 procent turistů.

Podle Drápala byl letošní rok dobrý pro celé středisko. Mnoho lidí vyrazilo do přírody, využilo lanovku nebo bobovou dráhu, navštívilo vyhlídkovou věž. Na rozhledně nebylo nutné počet turistů limitovat, nehromadili se. Resort a jeho trail park si oblíbili zvláště cyklisté. „Lanovka byla pořád plná. Chlapi za den zvedli na háky 2000 až 3000 horských kol, bikeři se otočili i čtyřikrát nebo pětkrát denně,“ řekl Drápal.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související