Těchonín odteď může přijímat i civilisty
Ministerstvo zdravotnictví zařadilo Centrum biologické ochrany v Těchoníně mezi zdravotnická zařízení. Vojenské pracoviště pro léčbu vysoce nakažlivých chorob může teď nově přijímat i civilisty.
To dosud smělo jen v případě vyhlášení krizového stavu. Díky tomu, že centrum v Těchoníně je odteď zdravotnické zařízení, bude možné nechat péči proplatit pojišťovnami, řekl jeho ředitel podplukovník Michal Kroča.
„Máme v podstatě dojednáno tyto smlouvy s Vojenskou zdravotní pojišťovnou, kde je to pro nás jednodušší. Nicméně se připravují jednání s dalšími zdravotními pojišťovnami tak, aby to fungovalo. Jakým způsobem ta jednání dopadnou a jaké potom budou vyjednány podmínky, nejsem teď schopen říct.“
Zařízení v Těchoníně v současné době rozšířilo oprávnění poskytování zdravotních služeb o akutní péči lůžkovou, takže může v současné době zcela v souladu s platnou legislativou přijmout pacienta. Nepotřebuje k tomu podle Kroči žádnou výjimku ze zákona a žádný krizový stav a podobně.
Pacienta je možné dopravit letecky na heliport přímo v areálu nemocnice.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ze škody 69 milionů korun zaplatil jen 6 tisíc. Bývalý ředitel IZIP Pašek čelí exekuci
-
Sázka na něco, o čem víte, že se stane. Kolem Bílého domu nejspíš bují insider trading za miliony
-
Dusno v Brně, sudetští Němci budí obavy. Po bouřlivém zastupitelstvu přijdou další protesty
-
ŽIVĚ: Keporkak Timmy stále žije a plave zátokou. Nejspíš mu pomohla vyšší hladina moře