Tibetská vlajka letos bude vyvěšena

16. únor 2003

Na pardubické radnici letos poprvé zavlaje vlajka pro Tibet. V minulých letech se představitelé města obávali, že by tento krok mohl narušit jednání s případnými investory, například s firmou Foxconn. Podle primátora se nyní situace změnila i v tom, že letos se radnici pokusil ovlivnit čínský velvyslanec.

"V minulých letech vždycky probíhaly jednání z řadou investorů a nebylo vhodné nějakým gestem narušit jakékoliv jednání. Pak je otázka ta, že dneska je změna ve složení rady a druhá věc je, že jsme dostali dopis od jedné organizace, která to chce a na to byl dvoustránkový dopis čínského velvyslanectví o tom, že bychom to neměli dělat a ty důvody, které tam jsou nebyly zrovna vhodné, takže řada radních se rozhodla, že vlajku tentokrát vyvěsíme. Nechtěli jsme se podvolit nátlaku čínského velvyslanectví. Myslím si, že u řady radních je toto i forma protestu proti tomu."

Tibetská vlajka
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.