V centru Pardubic možná vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Nový hotel by měl nabídnout výhled do klidné zeleně a na Chrudimku

V Pardubicích možná bude nový hotel, a to u budovy, která má zajímavou historii. Původně to byl 25 metrový plavecký bazén, pak z něj vzniklo výstavní centrum Ideon Pardubice.

Ideon stojí v blízkosti aquacentra od roku 1960 a do roku 1990 sloužil jako pětadvacetimetrový bazén. V loňském roce ho Vašíček po dlouhých snahách získal od radnice. „Koupil jsem ho se záměrem udělat v Pardubicích kongresové centrum s dostatečnou ubytovací kapacitou, protože Pardubice nemají jediné kongresové centrum, v Olomouci třeba fungují čtyři a všichni žijou, takže si myslím, že potenciál tady určitě je.“

Maketa naznačuje, že půjde o rozsáhlý objekt, ale podle majitele prostor na výstavbu je. „Bude to místo současné terasy, bude navazovat na sál, který stavebně zůstane netknutý. Vlastní přístavba bude jen o hotelových pokojích, protože restaurace a kuchyně bude ve stávající budově Ideonu. Kapacita bude 156 pokojů, celkem 320 lůžek a 120 přistýlek.“

Podle Vašíčka bude realizace stát asi 250 – 300 milionů a hrazena bude ze soukromých financí. V plánu je i úprava zeleně v okolí hotelu. „Plavecký stadion tam chystá víceúčelové hřiště a u vstupu do nového hotelu mezi námi a Sokolovnou se to bude parkově upravovat,“ řekl Vašíček. Parkovací místa budou v dvoupodlažních podzemních garážích pod přístavbou, ta, která se nevejdou, chce majtel Ideonu nasměrovat do parkovacího domu.

Stavba nového hotelu u výstaviště Ideon by mohla začít do dvou let.

Hlavní vstup do hotelu je nasměrován k sokolovně

Vašíčkův Ideon

V roce 1994 radnice výstavní centrum Ideon pronajala Petru Vašíčkovi, smlouva ale byla pro město velmi nevýhodná a navíc byla uzavřená na 99 let. Po dlouhých peripetiích se nakonec město s podnikatelem dohodlo a objekt mu za 20 milionů prodalo, za to zpátky získalo pozemky pro stavbu nového bazénu.

Související