Vytvořte si doma nádherné stříbrné šperky

15. červenec 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jarka Kmochová a její stříbrné šperky

Toužíte po šperku, který by vypadal přesně tak, jak chcete vy? Není nic jednoduššího než si ho vyrobit doma. Stačí vám nápad, vlastní ruce a modelovací stříbro.

Krok za krokem v naší Radioporadně techniku Art Clay Silver probrala lektorka Jarka Kmochová.

Je to jednoduchá metoda

Chcete svým blízkým věnovat originální dárek, nebo realizovat vlastní představu vytouženého stříbrného šperku? Nemusíte být šperkař. Metodou Art Clay Silver si vyrobíte stříbrný šperk podle vlastního návrhu o ryzosti 999/1000.

„Art Clay Silver je poměrně nová metoda z Japonska, která umožňuje pracovat se stříbrem i laikům bez zvláštního vybavení,“ říká Jarka Kmochová. ACS je hmota z jemně namletého stříbrného prášku, organického pojidla a vody. S tímto materiálem se pracuje jako s modelínou nebo hrnčířskou hlínou.

Stříbrné šperky

A jak na to?

Bez problémů to zvládnete v domácích podmínkách.

„Po vysušení, vypálení (plynovým kahanem nebo na plynovém sporáku) a vyleštění vznikne šperk ze stříbra ryzosti 999,“ vysvětluje Jarka Kmochová.

Podrobný postup si můžete poslechnout v záznamu naší Radioporadny.

autor: PRO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...