Záchranka v Holicích má novou moderní stanici, je u hlavní silnice

28. srpen 2020 15:58

V Holicích na Pardubicku začala fungovat nová výjezdní stanice zdravotnické záchranné služby. Má výhodnější polohu než dosavadní, je u hlavní silnice I/36.

Holická stanice byla dřív u polikliniky v jednosměrné ulici. V provizorním objektu byli záchranáři zhruba dvě dekády. „V Holicích působí jedna nelékařská posádka a její region je podél silnice a na hranici okresu. Je poměrně dost frekventovaná počtem výjezdů k dopravním nehodám,“ řekl ředitel ZZS Pardubického kraje Igor Paar. K závažnějším případům jezdí do regionu lékař z Pardubic nebo Vysokého Mýta, dodal.

Záchranná služba v Holicích má novou výjezdovou stanici

Kraj v Holicích vyřešil novou základnou nevhodné umístění stanice v pronajatých prostorách. Stála přes 19 milionů korun. „Pronajaté prostory svým členěním, velikostí a celkovou dispozicí již stěží plnily současnou legislativu a již nevyhovovaly potřebám našich záchranářů,“ uvedl krajský radní Ladislav Valtr (ODS).

Nově postavená budova v Holicích je jednopodlažní, je v ní garáž pro dvě vozidla, sklad, odpočinkové místnosti pro členy posádky, denní místnost, šatny, sprchy a toalety. „Budova je moderní, splňuje všechny naše požadavky,“ řekl Paar.

Záchranná služba v Holicích má novou výjezdovou stanici

Od doby, kdy kraj rozhodl, že postaví nový objekt, uplynulo pět let. Pardubický kraj postupně vylepšuje síť zdravotnických záchranných stanic. Na konci roku si záchranáři převezmou budovu ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Stavební firma začne na konci září se stavbou nového objektu v Seči na Chrudimsku. Záchranáři mají v kraji 18 výjezdních stanovišť.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související