Začíná zimní olympiáda nadějí. Pardubický kraj obsadí všechny sporty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mladá biatlonistka na Olympiádě dětí a mládeže v Letohradě (2018)

Před dvěma lety hry hostili, teď za nimi musí na západ Čech. Výprava sportovců Pardubického kraje míří na Olympiádu dětí a mládeže. Potrvá od 19. do 24. ledna.

„Bude nás reprezentovat 93 účastníků. Pojede s nimi 29 trenérů a servismanů. Máme zastoupení ve všech sportech,“ říká vedoucí výpravy Lucie Lebedová. Vedle tradičních sportů jako je lední hokej, alpské lyžování anebo biatlon se kraje utkají i v karate, šachu anebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje.

Favority nejmenovat

Mluvit o favoritech na medaili? Dospělí nechtějí na děti vytvářet tlak. Želízek tam bude hodně. Třeba třináctiletá Karolína Baťková si zazávodí v krasobruslení i v rychlobruslení. „Ale bude tam hodně silná konkurence, budu tam nejmladší. Moc se těším, už jenom kvůli atmosféře. Navíc mám svoji zatím nejúspěšnější sezónu. Nově zařadím trojitý skok.“

Karolína Baťková a Lucie Lebedová

Mladí sportovci soutěžili před dvěma lety na zimní olympiádě v Pardubickém kraji. „Letošním organizátorům pomáháme. Předali jsme jim materiály, které jsme měli,“ ujišťuje Lucie Lebedová.

Svátek sportu pro děti a mládež otevře v neděli 19. ledna slavnostní ceremoniál v karlovarské aréně. Vlajkonošem pardubické výpravy bude hokejista Dušan Salfický. Sportovci oblečou krajské barvy, tedy modrou a žlutou. Sérii přímých přenosů z olympiády odvysílá Česká televize.

Spustit audio
autor: Jakub Malý

Odebírat podcast

Související