Zpěvačka Ella po slávě neprahne. Baví ji koncertovat a hrát líbivě
Na kontě má debutové album, jede turné a už na koncertech předskakovala skupinám Buty anebo No Name. Ella neboli Eliška Machačová se taky objevila v několika epizodách seriálu Gympl s (r)učením omezeným a První republika.
„Svoje jméno mám ráda. Ponechala bych si ho jako vlastní. Ella je spíš pseudonym, aby mě lidé víc znali pod tím zpěváckým jménem. Ze srdce bych si přála, aby se hudba líbila. Aby to nebyl jenom koníček, ale i možnost obživy. To je asi největší cíl. Chtěla bych koncertovat. O slávu až tak nejde,“ přiznává.
A poznává, že prosadit se je těžké. „Umělců je strašně moc. Všichni se snaží být originální. Existují různé styly hudby. Zkoušela jsem Hlas ČeskoSlovenska, ale jsem ráda, že jsem se nedostala někam dál. Mohla jsem si všechno vyšlapat sama. Myslím si, že různé hvězdičky, které tam jsou, tak můžou rychle vyhasnout. Radši si jdu svoji cestu.“

Kořeny na východě Čech
Ella se narodila v Opočně. „Dnes tam jezdím za rodiči a bydlím v Brně, kde studuji JAMU. Nabídky mě taky táhnou k Praze, kde jsem studovala šest let konzervatoř. Asi se tam zase vrátím.“
Na turné se těsně před Štědrým dnem stavila i v Pardubicích, a to na Pernštýnském náměstí. „Venku vystupuju ráda, protože k sobě máte lidi blízko. Můžete s nimi komunikovat. I když v zimě vdechujete studený vzduch, tak to mám ráda.“
Poprvé před lidmi zpívala někdy ve svých pěti letech, kdy vystupovala i se zobcovou flétnou. „Pamatuji si, že jsem měla strašnou trému, ale byl to krásný pocit.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.