Basketbalista Jiří Welsch se po 20 letech vrací do Pardubic

Pardubičtí basketbalisté hlásí v rozehrané sezoně velkou posilu. Do týmu, ve kterém začínal, se vrací Jiří Welsch. Z týmu naopak odchází Daiquan Walker.

„Hledal jsem novou výzvu a Beksa ji pro mě představuje. Je to jeden z nejambicióznějších klubů u nás, působí v něm řada lidí, kteří mi jsou osobně velice blízcí,“ okomentoval Jiří Welsch svůj příchod do Pardubic na klubovém webu.

36letý basketbalista, který jako jeden ze čtyř Čechů okusil i NBA, podepsal na východě Čech kontrakt do konce sezony.
„Rozhodujícím faktorem bylo, že Jirka má stále velkou chuť a vnitřní motivaci hrát. Sám u jednání zmiňoval, že k nám nechce přijít dohrát svoji kariéru, ale chce hrát o co nejvyšší umístnění a pomoci našemu klubu k co nejúspěšnější sezoně,“ těší Welschův příchod generálního manažera Pardubic Martina Marka.

199 centimetrů vysoký basketbalista v posledních sezonách působil v Nymburce, v Evropě hrál za Málagu, Estudiantes Madrid i Charleroi. V NBA působil především v Bostonu Celtics, kde nastřílel za dvě sezony 1161 bodů s průměrem 8,5 bodu na zápas.

Pardubický klub naopak opouští Daiquan Walker, který do klubu přišel teprve před sezonou. „Nedokázal naplnit roli, kterou jsme od něj vyžadovali. Očekávali jsme od něj daleko větší produkci na obou polovinách hřiště, než byl v našem dresu schopný demonstrovat,“ vysvětlil manažer Marek.