Byliny, které zmírní pocovidový kašel. Zkuste popenec nebo čechřici

7. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Někdy popenec jako plevel přímo zamoří trávník

I když budete stokrát listovat různými bylináři, nikdy se o rostlinách nedozvíte tolik, jako když si je utrhnete na louce a poznáte všemi smysly. Teď kvete popenec. Drobná a velmi hojná bylinka, která umí tlumit kašel, pomůže při zahlenění, ale také při zažívacích potížích.

A jaké další byliny vás zbaví nepříjemného kašle, včetně toho pocovidového? Zeptali jsme se v Radioporadně bylinkářky Radky Svatošové. Zapátrala po bylinkách, které jsou velmi hojné, a při troše dobré vůle si je najde každý.

Podběl lékařský

„Popenec má příjemnou kořenitou chuť a zbaví vás kašle. Proto ho přidávám do salátů, ale výborný je třeba i čaj z čerstvé kvetoucí natě. Jednoduše vložíte nať do nádoby a zalijete horkou vodou. Po vyluhování popíjíte. Jinak je ale bylinek proti kašli mnoho. Mezi ty silné patří podběl a plicník. Na ty pozor, užívat se mohou krátkou dobu,“ varuje bylinkářka.

Doporučuji třeba čechřici. Zajeďte si pro ni třeba do Orlických hor. Ze zahradních bylin je dobrý i na úpornější kašel yzop. Zkusit můžete i kvetoucí nať bukvice lékařské. Není to plod buku, ale bylinka, která kvete na začátku léta a právě kvetoucí nať je léčivá,“ vyjmenovává Radka Svatošová.

Jednou z nejznámějších bylin, která pomůže při problémech s dýchacími cestami, je jitrocel kopinatý, ale i jeho příbuzný jitrocel větší. Dá se z nich připravit čerstvý čaj nebo sirup.

Bršlice, urputný plevel s léčivými účinky

Bršlice kozí noha má různé názvy, například kerhák, kerhátek, kerhart, kozonoha, jarous, jericho, a podobně. Ze zahrádky se tento plevel velmi těžko odstraňuje. Ale zkusili jste bršlici někdy ochutnat? Má chuť podobnou petrželi, v dochuti možná ucítíte mladou mrkvičku. Je to vynikající léčivka, která je nejlepší čerstvá a syrová.

Bršlice kozí noha (Aegopodium podagraria)

„Bršlice vás nikdy nezklame, zkuste ji přidat do salátu. Nebo z ní uvařte špenát či polévku. Budete překvapeni, jak je to dobré,“ doporučuje Radka Svatošová.

Bršlice je podle ní mimořádná léčivka, která má protialergické účinky, používá se při zažívacích potížích včetně křečí žaludku, při revmatismu a dně.

Kapary z pampelišky jsou pochoutka

Smetanka lékařská je léčivá celá. Sbírají se kořen, mladé listy, květy a poupata. Z poupat – ještě tvrdých a nerozpuklých – se dají vyrobit falešné kapary. Poupata se natrhají, vloží do sklenice, zalijí se octem, olejem a prosolí se.

Můžete přidat i kousek feferonky a hořčičné semínko. Už po týdnu se dají konzumovat. Poupata můžete  přidat klidně i na pánev k ostatní zelenině a masu, když si připravujete například masovou-zeleninovou směs.

Spustit audio

Související