Mistrovství v požárním sportu bude po 14 letech v Pardubicích

23. srpen 2022, aktualizováno

Pardubice budou hostit mistrovství Hasičských záchranných sborů ČR v požárním sportu. Po 14 letech se soutěž vrací do krajského města. Na stadionu Hvězda potrvá od 26. do 28. srpna.

Profesionální hasiči se zúčastní 49. ročníku. Soutěžit budou ale také dobrovolní hasiči, které čeká 67. ročník, a to v kategoriích pro muže i ženy. Závody odstartují v pátek ve 14:00 odpoledne v Hradci Králové, kde závodníci budou soutěžit ve výstupu na cvičnou věž. Pak už se celé dění přesune do Pardubic, kde se navečer uskuteční zahájení.

Celou sobotu pak budou hasiči plnit disciplíny požárního sportu, běh na 100 metrů s překážkami a štafetu čtyřikrát 100 metrů s překážkami.

MS v požárním sportu Svitavy - požární útok žen

„V neděli poté atletický stadion bude patřit královské disciplíně požárního sportu, a to požárnímu útoku,“ řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Dobrovolné hasiče bude zastupovat 17 družstev mužů a 17 družstev žen. Z řad hasičského záchranného sboru se na start postaví 14 družstev, dodala Horáková.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.