Nejdřív zapéct, potom odstřelit. I tak se dá zatočit s akné

Mladík s problematickou pletí
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mladík s problematickou pletí

Akné už dávno není problém pubertálních dětí. Podle odbornic z Homea Clinic Pardubice je toto onemocnění mazových žláz stále častější i u dospělých. Trpí jím jak muži, tak ženy. Akné se objevuje nejen na obličeji, ale i na dekoltu a zádech.

„Akné se dá úspěšně léčit pomocí karbonové masky s aktivním uhlím. Černá karbonová maska se nanáší na obličej a zapeče se tam. Lehce to pálí, ale nebolí. Potom  se karbon odstřeluje. Dá se říct, že my vlastně tu černou tuš vygumujeme z obličeje,“ vysvětluje vrchní sestra Eva Culková.

Její slova znějí trochu děsivě, ale v podstatě jde o to, že díky karbonové masce se zničí bakteriální osídlení obličeje, kde jsou bakterie pomnožené a způsobují záněty. Tím ale léčba nekončí. Existují další možnosti, jako je chemický peeling, přikládá se led světlo, používají se vysokofrekvenční lasery, které působí tepelnou energií a tím léčí pokožku.

Návrat k vlastním materiálům včetně plazmy

„Pokud přijde pacient, který má problém s akné, zaměříme se nejdřív na léčbu, která by měla zamezit vzniku jizev. Pokud se to nepodaří, umíme díky novým metodám případné jizvy zacelit. Používáme například CO2 lasery, kterými se jizva oploští a pokud je hodně hluboká, vyplníme ji vlastní plazmou klienta, přidává se kyselina jantarová nebo hyaluronová,“ vysvětluje zdravotní sestra Zuzana Blehová.  

Všeobecným trendem v estetické medicíně je návrat k přírodním, vlastním materiálům.  K omlazení pleti se využívají vlastní prostředky. Jen se vezmou z jiné části těla. Novinkou je lipotransfer. Jedná se o přenos tuku nejčastěji z břicha a jeho aplikace na obličej, dekolt nebo hřbet ruky.

Spustit audio

Související