Pardubice – Slatiňany vlakem bez přestupu. Blíží se konec výluky

Zpoždění a přestupy. S tím musí bojovat cestující na trati mezi Pardubicemi a Slatiňany. Od začátku měsíce jim přidělává starosti výluka, která se ale blíží ke konci a provoz bude obnoven ve středu.

Provoz je pořád přerušený na úseku Chrudim - Slatiňany. Tam musí cestující přestoupit na náhradní autobusy. Ve směru ze Slatiňan přes Chrast a Hlinsko do Havlíčkova Brodu by žádné větší komplikace hrozit neměly, ale složitější to je na opačnou stranu, z Chrudimi do Pardubic, tam se lidé zdrží.

Posunuté jsou odjezdy vlaků z Chrudimi na Pardubice a doba cesty se tak prodlouží asi o 15 až 30 minut.

Od středečního večera bez autobusů

Výluka skončí ve středu v půl deváté večer a první vlak, který se vrátí na koleje, by měl být spoj, který z Chrudimi odjíždí ve 20:41 hodin. Trať byla skoro tři týdny vyřazená z provozu kvůli opravě mostku ve Slatiňanech a vlaky se proto musely místu vyhnout.

Cestující musí ale počítat s dalšími obtížemi, pozor si musí dát v Chrudimi, ale už ne na železnici, ale těsně vedle ní. Pokračuje tam totiž stavba dopravního terminálu, technika teď pracuje hlavně na ploše u nádražní pošty a nesmí se vstupovat na některá vyhrazená místa na nádraží.

Spustit audio

Související