Pět dní, deset inscenací a ještě něco navíc. Začíná Pernštejnlove

Festival Pernštejnlove zve diváky do kulis pardubického zámku
Audio svět na jednom místě Audio svět na jednom místě Festival Pernštejnlove zve diváky do kulis pardubického zámku

Areál pardubického zámku ožije divadelním festivalem Pernštejnlove. Soubory z celé republiky přivezou inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů.

Už tradiční akce tak potěší milovníky divadla, romantiky a komedií. „Já doufám, že nám vznikla tradice. Jsme rádi, že jsme ten festival rozjeli a jak je vidět na zájmu diváků, tak ta tradice vzniká a ohlasy jsou velmi dobré, takže určitě budeme pokračovat,“ říká za pořadatele Tomáš Klement.

Něco nového

Letošní ročník bude o den delší, od úterý do soboty nabídne deset divadelních her: „Letos máme novou krásnou tribunu pro diváku, aby všichni dobře viděli a slyšeli. Máme bohatší doprovodný program. Každý den si něco diváci užijí.“

V programu festivalu jsou především komedie. „Ono je to na léto prostě lepší. Snažíme se tam mít jednu, dvě hry náročnějšího rázu, ale komedie k létu zkrátka patří,“ říká Tomáš Klement, který přiblížil i menší trable s veselým propagačním klipem k festivalu: „Honza Musil z VČD vymyslel krásné video, které lákalo na náš festival. První část byla lehce mystifikační, byla to taková erotika, ale později se ukázalo, že herci chystají scénu, chystají jeviště, kulisy a rekvizity na divadelní představení. Facebooku to připadalo moc lechtivé, takže nám to zatrhli.“ Na video se můžete podívat na stránkách www.pernstejnlove.cz.

Něco lákavého

„Největším lákadlem je komedie Mužem i s mužem, je to komedie ve stylu Sexu ve městě, divácký trhák. Ale ta už je vyprodaná. Je možné, že nějaké vstupenky uvolníme ještě na poslední chvíli na místě,“ slibuje Tomáš Klement a přidává další tip: „Modelka XXL je o ženě, která se rozhodne zúčastnit se Miss XXL. A hra je o tom, jak ona natáčí ten video medailonek, děsně vtipná hra.“

Největším lákadlem je komedie Mužem i s mužem

„Určitě bych zmínil hru Divadla poPUD Archiv jazyků. Ta je o tom, že dva lidi, kteří mluví stejným jazykem, si nemusí vůbec rozumět. Krásná, něžná komedie. A ještě bych vypíchnul asi komedii Divadla Starbag Kdy to bylo naposledy. Je to o ženě, které dojde trpělivost a rozhodne se svého muže otrávit a oznámit mu to, že ho otrávila.“

Na festivalu Pernštejnlove uvidíte jak profesionální, tak amatérské soubory: „Ale všechny amatérské hry, které na festivalu uvádíme, jsou velmi úspěšné. Posbíraly spoustu cen na různých přehlídkách,“ doplňuje Tomáš Klement.

Něco navíc

Bohatý je také doprovodný program: „Tam je lákadel celá řada. Ve středu třeba koncert britského písničkáře Alsdaira Bouche. Alsdair žije v Čechách má za sebou více než 1000 koncertů. Je to takový trubadúr, sympaťák s kytarou a kloboukem. A také tam máme sobotní dopolední program pro rodiny s dětmi, kde zábavu vymyslí pardubický soubor Týbrďo divadlo,“ uzavírá Tomáš Klement.

Britský písničkář Alasdair Bouch
Spustit audio

Související