Pod pardubickým nádražím by mělo vzniknout 70 parkovacích míst

25. leden 2020 08:50

Na pardubickém železničním nádraží by mohlo přibýt 70 parkovacích míst. Prostory pro ně jsou přímo pod nádražní budovou. Parkoviště nebude sloužit veřejnosti, ale jen zaměstnancům Správy železnic.

Správa železnic chce parkovací místa vytvořit během rekonstrukce památkově chráněného pardubického nádraží. Organizace už získala svolení, aby mohla stavebně zasáhnout do opraveného prostoru přednádraží. Před budovou totiž bude nutné vybudovat nájezd s výtahovou šachtou, s jejíž pomocí se budou auta dopravovat do podzemí a naopak.

Čtěte také

V suterénu nádraží v minulosti bylo překladiště České pošty či úschovna zavazadel. Na každé nástupiště odtud vede nákladní výtah. „Prostor je prakticky stejně velký jako nádražní hala, jen jsou tam sloupy,“ uvedl zastupitel ODS Petr Klimpl.

Nádražní komplex s hotelem projektoval architekt Karel Řepa společně s Josefem Dandou a Karlem Kalvodou na konci 40. let. Jedna z nejvýznamnějších poválečných funkcionalistických staveb byla otevřena v roce 1958. Stavby si i po rekonstrukci zachovají svůj památkově chráněný ráz. Interiéry nádražní haly budou v co největší míře uvedeny do původního historického stavu, ale zároveň budou odpovídat budoucím potřebám využití.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související