Praha schválila podnájem Ďolíčku fotbalistům Pardubic

23. duben 2021 08:34

Fotbalisté prvoligových Pardubic mohou do poloviny roku 2023 hrát své domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku, kde sídlí Bohemians Praha 1905.

Zastupitelé hlavního města, které stadion vlastní, s tím dnes souhlasili. Důvodem je to, že pardubický stadion se bude opravovat. Rekonstrukce stadionu v Pardubicích potrvá dva roky, proto podle radního Jana Chabra (TOP 09) město schválilo podnájem na dobu určitou. "Podnájemní smlouva je podpořena i městem Pardubice vzhledem k tomu, že město Pardubice odsouhlasilo rekonstrukci stadionu v Pardubicích, kdy Fotbalový klub Pardubice a.s. musí přečkat dobu rekonstrukce na cizím stadionu," píše se ve schváleném dokumentu.

V budoucnu návrat do Pardubic

Pardubice přesunuly své domácí zápasy do Vršovic po loňském postupu z druhé ligy, kterou hrály na stadionu Pod Vinicí, ten však nemá prvoligové parametry. V budoucnu se fotbalisté přesunou na Letní stadion, jehož přestavbu za 314 milionů korun bez DPH v březnu schválili pardubičtí zastupitelé. Podle podmínek fotbalové asociace se stadion letos musí začít opravovat a do tří let musí být hotovo, jinak klubu hrozí pokuta a sestup do druhé ligy.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související