Robotické sekačky začnou sekat trávu v Tyršových sadech v Pardubicích

21. květen 2024 08:44

Tyršovy sady v Pardubicích budou udržovat robotické sekačky. Sekat budou asi polovinu travnaté plochy. V parku pro ně teď specializovaná firma instaluje dobíjecí stanice.

„Po zkušebním provozu na podzim loňského roku jsme se rozhodli pro zakoupení dvou robotických sekaček, které by měly sekat asi polovinu pobytových trávníků v Tyršových sadech,“ řekla mluvčí městské firmy Klára Sýkorová.

Roboti sekají neustále

Služby očekávají, že se zlepší údržba parku. Sekačky jsou bateriové a na rozdíl od běžně používaných sekaček bezhlučné a neobtěžují návštěvníky parku spalinami z motorů. Další výhodou je, že kromě doby nabíjení pracují prakticky neustále, a tak posekají trávník mnohem častěji, než je obvyklé při běžné údržbě.

„Robotické sekačky zajišťují efektivnější údržbu, snižují hluk a emise, a tím přispívají k čistějšímu a příjemnějšímu prostředí pro všechny návštěvníky parku. Jsem přesvědčen, že tato inovace výrazně zlepší kvalitu našich veřejných prostranství a přinese návštěvníkům lepší zážitek z pobytu v Tyršových sadech,“ řekl starosta městského obvodu I Filip Šťastný (ANO).

Návštěvníci parku se s malými sekačkami budou běžně potkávat. Budou sekat trávu až k části u zdymadla a ve vymezených úsecích budou přejíždět i cesty.

autoři: Drahomíra Bačkorová , pta | zdroje: ČTK , Služby města Pardubic
Spustit audio

Související