Rudolf Merkner

8. únor 2014

Český producent a scenárista. Vystudoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Panské a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Český jazyk a literatura/výtvarná výchova, poté studoval tři roky na FAMU, obor scenáristika a dramaturgie.

Jako vedoucí scenárista připravoval několik televizních seriálů, z nichž největší je rodinný retro seriál Vyprávěj . Proč umístil část děje seriálu Vyprávěj do Pardubic? I to se dozvíte v rozhovoru Jolany Voldánové právě s Rudolfem Merknerem.

Hotový je 14 dílný komediální seriál pro děti Mazalové, který je připraven na vysílání dětského kanálu. Pro Českou televizi napsal pohádku Princezna a písař.

Současně době připravuje komedii o vaření Vůně Bazalky a rodinný seriál Všechny moje lásky ve společnosti Orbis Pictures.

autor: nov
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.