Tipy na víkend v Pardubickém kraji: festival vína v Pardubicích nebo Hradozámecká noc

24. srpen 2023

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte si připomenout rok 1915 do Mladějova na Moravě, seznamte se s životem Bohuslava Martinů v Poličce nebo zajděte na dožínkové a pivní slavnosti do Moravské Třebové.

Čtěte také

Na sobotu jsou v Moravské Třebové naplánované dožínkové a pivní slavnosti. Ve 14 hodin vyrazí slavnostní průvod od muzea na náměstí T. G. Masaryka. Tam pak návštěvníci uvidí představení lidového tanečního souboru Jitřenka a Ševčík a Hřebečský. Dále vystoupí zpěvačka Aneta Langerová, skupina Docuku a další.

Víno a zpěv na pardubickém zámku

Na pardubickém zámku bude v pátek a v sobotu festival vína. Kromě ochutnávek od vinařů se můžete těšit na různé koncerty. Zahraje třeba Tomáš Průša Band, Julian Záhorovský nebo Olympic revival. Program začne oba dny ve 13 hodin.

Bitva v Mladějově

V Mladějově na Moravě si v sobotu můžete připomenout rok 1915. Od 9 do 18 hodin tam uvidíte výjevy ze starého mocnářství, historickou techniku, vojenské tábory císařské a carské armády a jiné dobové atrakce. Program vyvrcholí bojovou ukázkou v 15 hodin.

Rekonstrukce bitvy z 1. světové války v Mladějově

O životě Martinů

Se životem i tvorbou skladatele Bohuslava Martinů se můžete přijít seznámit v sobotu do Poličky. Od 10 do 17 hodin můžete zajít na kostýmové prohlídky umělcovy rodné světničky, zahrát si v hudebním stanu na radnici nebo vyrazit na netradiční procházku městem s úkoly a doplňovačkou. Od 18 hodin pak bude na radnici slavnostní koncert a ve 21 hodin začne v muzejní zahradě promítání filmu Můj život s Bohuslavem Martinů.

Hradozámecká noc: Litice i Kuňka

Po celé republice se v sobotu můžete zúčastnit Hradozámecké noci. Noční komentované prohlídky budou třeba na hradě Litice od 20, 21 a 22 hodin. S sebou si nezapomeňte vzít baterku. Od 20 do 22:30 budou prohlídky také na Kunětické hoře.

Komedie v letním kině

V letním kině Chrudim budou v sobotu promítat předpremiéru filmu Přišla v noci od chrudimského rodáka Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara. Komedie se zaměřuje na život tchýně a mladého manželského páru. Promítání začne ve 21 hodin.

Zahájení Zlaté Pecky

Tento týden začíná hudební festival Zlatá Pecka. Letos bude akce zaměřená na osobnost Járy Cimrmana a jeho průnik do zlaté éry vídeňské operety. Program začne v neděli koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Další vystoupení budou až do 10. září na různých místech v Chrudimi a okolí.

Spustit audio

Související