Tři špunty najednou. Chrudim na dva měsíce ochromí práce na silnici

12. duben 2019 07:45

Složitější a podstatně delší. Taková bude od pondělí cesta z Chrudimi na Vysoké Mýto. Část silnice začnou stavbaři opravovat a řidiče čeká dlouhá objížďka. A ve stejný den se přidají i další omezení, která můžou situaci ještě zhoršit.

Silnice v Kočí

Zavřená bude část silnice v obci Kočí u Chrudimi. Asfalt je tam položený na jílu, který nápor aut neunese. Dělníci proto postaví úplně novou silnici.

Je to úsek dlouhý asi 400 metrů, ale pro řidiče to bude znamenat pořádnou zajížďku. Objízdná trasa vede po městském okruhu v Chrudimi ke sběrnému dvoru, pak na Slatiňany, Chrast a v Hrochově Týnci se zase napojuje na silnici I/17. Kvůli uzavírce si tak zajedete zhruba 22 kilometrů.

Autobusová doprava v Kočí

Kvůli uzavírce nebudou autobusy zajíždět k zastávkám Kočí, hlavní silnice a Kočí, u kostela. Náhradní zastávka bude přesunuta na silnici III/3584.

Kruhový objezd u nemocnice

V pondělí má také začít přestavba kruhového objezdu u nemocnice, který silničáři nechají rozšířit, protože tam mají problémy velké nákladní soupravy. Jenže právě přes tuhle křižovatku vede objízdná trasa, takže to může situaci zkomplikovat.

Václavská ulice

Od pondělka je také povolená uzavírka Václavské ulice v Chrudimi, ta vede od náměstí směrem k nemocnici. A náhradní trasa je zase přes křižovatku u sběrného dvora a dál na Slatiňany, takže místy, kudy pojedou řidiči kvůli uzavřené výpadovce v Kočí.

Uzavírka v Kočí bude trvat dva měsíce. Má skončit 16. června a oprava silnice bude stát šest a půl milionu korun. Zhruba stejně dlouho potrvají i ostatní omezení, o kterých jsme mluvili.

Interaktivní mapa: Klikněte pro podrobnosti.

Spustit audio

Související