Udělejte si krůtí játra na víně. Jednoduché a romantické jídlo skvěle kombinuje nezaměnitelné chutě

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z krůtích jater vždy dokážete připravit skutečnou lahůdku. A všichni strávníci to ocení (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Když jsme byli malí, byla játra velká vzácnost. V řeznictví se prakticky neprodávala. Tak si je dnes zkuste připravit na červeném víně. Bude to taková nostalgická vzpomínka na dětství. Z krůtích jater vždy dokážete připravit skutečnou lahůdku. A všichni strávníci to ocení.

Zkuste si s námi udělat pikantní krůtí játra na víně. Hotová jsou vskutku za pár minut a nejsou nikdy špatným tipem na teplou večeři. K nim samozřejmě dobré červené víno a romantika je za dveřmi.

Suroviny:
600 g krůtích nebo kuřecích jater, 2 cibule, 4 stroužky česneku, lžička mleté sladké papriky, drcený kmín 1 špetka, rajský protlak 2 lžíce, suché červené víno 150 ml, sušená majoránka, sůl a čerstvě namletý pepř

Postup:
Cibule nakrájíme nadrobno. Česnek oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Játra očistíme od všech zbytků cév a tuku a pokrájíme na nudličky.
Olej rozehřejeme v pánvi a přidáme cibuli a necháme ji zesklovatět.
Pak přisypeme mletou papriku a kmín, přidáme protlak a česnek a krátce promícháme.
Do připraveného základu vmícháme játra a zprudka restujeme 2-3 minuty. Podlijme vínem a nezakryté dusíme do změknutí.
Osolíme a opepříme podle chuti a dochutíme rozemnutou sušenou majoránkou. Podávat můžete s dušenou rýží.

Játra vždy patřila k populárním kuchyňským surovinám. Pokud se někde setkáte s námitkou, že jde o „chemickou čistírnu“ těla, v níž se odfiltrované škodlivé látky ukládají, uklidněte se - játra je skladovat neumí.

Co naopak uchovávat umí, je spousta pro náš organismus cenných látek, především vitamínů.

Ačkoliv pečená či grilovaná játra mají co do sebe, u těch největších labužníků stále vedou ty, která jsou dělána na dušený způsob. Není v tom žádná alchymie a výsledek je velmi rychlý a velmi chutný.

játra
autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...