V pálení jsme šampioni. Majitel palírny se do Vánoc nezastaví

18. říjen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hruškovice obsahuje moc alkoholu, musí se zředit kvalitní vodou

Letošní velká úroda ovoce nahrává palírnám. Například palírna ve Žlebských Chvalovicích jede podle svého majitele Jaroslava Kutílka i šestnáct hodin denně, a tak to bude minimálně do Vánoc.

„Nejdřív se pálí letní hrušky, pak podzimní a zimní hrušky. Následují ryngle a mirabelky, na Vánoce bude slivovice ze švestek, a teprve po nich přijdou na řadu jablka. Za celou zimu se opravdu nezastavíme,“ říká Jaroslav Kutílek.

Jak vzniká pálenka

Přebrané ovoce od pěstitelů se nakrouhá, smíchá se s kvasinkami a čerpá do obrovských tanků. Ty jsou pod mírným přetlakem, aby se tam nedostal vzduch.“ Kvašením odejde CO2, po vykvašení se směs rozčeří a čerpá přímo do předehřívacích kotlů na vypálení. Kotle máme dva – surovinový a rektifikační. Celá aparatura je z mědi,“ vysvětluje majitel Palírny a pivovaru Žlebské Chvalovice Jaroslav Kutílek.

V pálení jsme šampioni

Tradice pálení je v naší zemi velmi stará. „Zákon o úlevách pro pěstitele platí už od doby vlády Marie Terezie. Už tehdy bylo možné ovoce vypálit s nižší daní. To se na štěstí daří dodnes. Proto je pálení v rozkvětu a přibývají nové pálenice,“ říká Jaroslav Kutílek. Nejraději má dobrou jablkovici, kterou nechává dva roky zrát v dubových sudech.

Palírna a pivovar Žlebské Chvalovice

Jaroslav Kutílek založil palírnu ve Žlebských Chvalovicích v roce 1993 se svým otcem. Začínali úplně od píky.  Od zkušené lety prověřené firmy na Moravě koupili technologii a odjeli na školení do Brna k paní Cimbálníkové, která vaří celý život destiláty na Moravě. Kutílkovi pálili nejdřív z vlastního kvasu, teprve později se odvážili skutečně začít podnikat. Dnes se mohou pochlubit několika tituly Šampion koštu, což je celorepubliková soutěž o nejlépe hodnocený destilát.

K palírně přidali pivovar

Pivovar vybudoval Jaroslav Kutílek ve Žlebských Chvalovicích v roce 2010. „Založil jsem ho proto, abychom měli celoročně co dělat. V zimě pálíme, v létě vaříme pivo a pořádáme spoustu akcí pro lidi,“ zve do Žlebských Chvalovic Jaroslav Kutílek.

Pivo ho naučil vařit kamarád sládek. A zadarmo. Proto i Jaroslav Kutílek rád učí vařit pivo ostatní, s žádnou recepturou se netají.  Dokonce díky němu vznikl pivovar v Maďarsku a na Ukrajině. 

Ve Žlebských Chvalovicích si pěstují dokonce vlastní chmel. Právě z něj bude Jaroslav Kutílek vařit slavnostní vánoční várku tzv. Zelený chmel.

Pivovar ve Žlebských Chvalovicích vznikl v roce 2008
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.