Vize a škrtance. Do výměny starosty Moravské Třebové hodil vidle koronavirus

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Starosta Moravské Třebové Miloš Mička

Začátkem letošního roku přišel o funkci Tomáš Kolkop. I když tvrdil, že je nový a snažil se, zastupitelé ho z čela města odvolali. Dnešní starosta Miloš Mička už tenkrát provizorně převzal vedení.

„Na začátku volebního období jsem avizoval, že nemám ambice na post starosty. Pro mě to tedy v daný okamžik bylo zásadní rozhodnutí. Do toho ještě přišel koronavirus. Museli jsme plynule reagovat na věci související s vyhlášením nouzového stavu,“ říká starosta.

Všechno bylo jinak

Zastupitelstvo Mičku volilo až v době, kdy bylo relativně klidněji. „Potřeboval jsem si zrekapitulovat, co je potřeba během zbývajícího času udělat. Navíc do toho vstupují očekávání vývoje ekonomiky a dopadů do hospodaření města.“

Radnice v Moravské Třebové zkracuje dotace příspěvkovým organizacím, méně peněz dostanou i Kulturní služby města. Ty musely kvůli pandemii některé festivaly a pořady zrušit, jiné budou v komornějším provedení.

„Na jednání zastupitelstva jsme už snížili rozpočet zhruba o deset procent očekávaných daňových příjmů. Pak pro nás ještě bylo celkem velkým šokem stanovisko vlády. Teď samozřejmě chystáme další úpravy, abychom byli připravení,“ popisuje nelehké období Miloš Mička.

Spustit audio
autor: Jakub Malý

Odebírat podcast

Související