ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do Hospitálu Kuks a na jarmark

30. červenec 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Královéhradeckého kraje. Údolím protéká řeka Labe a v blízkosti se nachází proslulé Safari.

Místem prochází železniční trať a kdysi bývalo spojeno s lázeňstvím. Jeho zakladatelem je hrabě František Antonín Špork. Místo je mimo jiné proslulé bohatou sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli na Hospitálu Kuks a tradičním jarmarku.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu kastelána Hospitálu Libora Švece, pořadatele jarmarku Dominika Haže, Vojtěcha Krátkého a Dušana Erlebacha, který mluvil o Muzeu automoto veteránů. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...