Buchta z přesnídávek
Potřebujete: na těsto: 3 vejce 200 ml oleje 1 vanilkový cukr 300 gramů cukru moučky 3 přesnídávky 400 gramů polohrubé mouky 1 lžička jedlé sody na potření: 3 lžíce marmelády 50 gramů strouhaných ořechů nebo kokos či stačí posypat Grankem
Postup:
Suroviny na těsto smícháme a navrstvíme na plech, který jsme předtím vymazali máslem a vysypali strouhankou. Pečeme asi půl hodiny při 170ti stupních. Po upečení potřeme marmeládou a posypeme ořechy, kokosem nebo jednoduše Grankem.
Nejnovější recepty
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.