Linecké cukroví s citrónovým krémem

Vánoce přijdou za pár týdnů a hospodyňky už listují v kuchařkách a časopisech a vybírají co upečou. A linecké cukroví na stolech mnoha domácností nebude chybět. Zkuste ho s citónovým krémem, křehké těsto si s jemně kyselým krémem skvěle rozumí!

Suroviny:

70 g cukru moučka
140 g másla
210 g hladké mouky
1 žloutek

Suché ingredience smícháme a zapracujeme žloutek a změklé máslo. Vypracujeme šišku těsta, kterou dáme přes noc do ledničky. Následující den z těsta vyválíme placku asi 3 mm vysokou a vykrajujeme kolečka. Do poloviny koleček uprostřed vykrojíme ještě malé kolečko.

Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C dozlatova, trvá to asi 8 minut. Spodní část cukroví potřeme lemon curd a přiklopíme. Krém připravte až před Vánoci, aby se nezkazil.

Suroviny na citrónový krém:

70 ml citronové šťávy
60 až 80 g moučkového cukru (podle chuti)
4 žloutky
50 g másla
nastrouhaná kůra ze 2 citronů

Citrony důkladně omyjeme a nastrouháme. Potom z nich vymačkáme šťávu a všechny suroviny kromě másla smícháme a na mírném plameni za stálého míchání zahříváme asi 2 minuty.

Poté přidáme máslo nakrájené na kousky a vaříme další 3 minuty, směs během toho zhoustne asi jako pudink. Nakonec propasírujeme přes sítko a zbavíme tak směs kousků kůry a vlijeme do skleničky.

Nevíte jak uplatnit bílky? Vyzkoušejte třeba křehkou Pavlovu.

Související

  • Máslové sušenky

    Máslové sušenky si můžete ze čtyř surovin připravit doma, jsou úžasně křehké, sladké tak akorát a hrozně dobré!

  • Čokoládové lanýže

    Lanýže je dobré připravovat těsně před Vánoci. Nejen pro jejich krátkou trvanlivost, ale také proto, že jsou tak dobré, že déle než pár dnů na stole nevydrží.

  • Masarykovo cukroví

    Prý ho měl rád prezident Masaryk. Ověřit to neumíme, každopádně nám chutná moc.