Džungle se v Sezemicích mění na park s workoutovým a parkourovým hřištěm

26. srpen 2019 09:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Workoutové a parkourové hřiště v parku v Sezemicích

Rozsáhlý park Mlynářka v Sezemicích na Pardubikcu začíná vypadat k světu a místním už po nedávno dokončených úpravách nedělá ostudu. Ještě před pár lety připomínal spíš zarostlou džungli, než skutečný park a místo, kam si místní rádi vyrazí i s dětmi.

Místo se za poslední dva roky hodně změnilo. Město odstranilo náletové dřeviny, zpevnilo cesty a na mnoha místech nechalo přidělat nové lavičky. Mlynářka teď působí jako anglický park.

Návrh parku Mlynářka v Sezemicích

„Ty pozemky jsme odkoupili od původních majitelů. Nebyli jsme schopni je donutit, aby to nějakým způsobem udržovali, oni ani nechtěli. Od té doby jsme se začali věnovat tomu, aby ten střed Sezemic začal k něčemu vypadat,“ říká starosta Petr Staněk (Sezemice krásnější).

Úplnou novinkou je v parku workoutové a parkourové hřiště. Je vybavené tartanovým povrchem a má několik atrakcí. „Chtěli bychom to hřiště teď na konci prázdnin slavnostně otevřít, vyšlo asi na dva miliony korun,“ řekl starosta.

Bude skatepark i altán s ohništěm

Obnova parku Mlynářka je postupná, město na celkovou obnovu nemá peníze a vzhledem k počtu obyvatel se mu i špatně shánějí dotace. V tomto roce v sezemickém parku chtějí ještě postavit lanovou pyramidu, v příštím roce skatepark a později altánek s integrovaným ohništěm.

V Sezemicích se inspirovali hradeckými lesy a pardubickým parkem Na Špici. Vedení města věří, že si lidé do parku cestu najdou.

autor: Ondřej Wolf
Spustit audio

Související