Jste bez práce? Zkuste nabrat inspiraci ve vzdělávacím kurzu

23. únor 2021

Hledáte práci? Využijte kurzy, které vám pomohou nastartovat podnikání nebo najít stálé zaměstnání. V rozhlasové Radioporadně o nich mluvila Marta Lindušková z Koalice nevládek Pardubicka.

Aktivně ke štěstí a spokojenosti – tak se jmenuje projekt, který řeší problém s návratem na trh práce. „Jednou z nejohroženějších skupin jsou maminky, kterým končí rodičovská dovolená,“ uvádí koordinátorka projektu Marta Lindušková.

V Koalici nevládek jsou zaměstnané právě matky různě starých dětí a samy se snaží sladit práci a rodinu. „Už v minulosti jsme měli podobné projekty. Prošlo jimi dvaatřicet žen. Devatenáct z nich si našlo zaměstnání a pět zahájilo podnikání,“ upřesňuje Marta Lindušková. Další cílovou skupinou jsou lidé ve výpovědi a propuštění.

Individuální přístup

Na zájemce o zapojení do projektu čekají nejprve osobní pohovory. Během nich se zjišťuje, co každý jednotlivec potřebuje. Potom přichází dvanáct vzdělávacích a motivačních kurzů. Jejich tématou je sebepoznání, příprava na výběrové řízení, jak si napsat správně profesní životopis. Pracuje se na pracovních vizích, hledají se možnosti každého účastníka, trénují se komunikační a prezentační dovednosti, učí se minimum k zahájení podnikání.

Jedině naživo

„Kurzy určitě chceme dělat naživo. Jsou hodně interaktivní a on-line forma pro ně není vhodná. Počkáme, až se opatření uvolní,“ vysvětluje Marta Lindušková.

Seznamte se s konkrétními příběhy účastníků předchozích kurzů. Poslechtěte si záznam rozhlasové Radioporadny.

Spustit audio

Související